20100609

The Psychic Stewardess - Spiritual Foundation (Strange Life Records 037) - 7/10

Nagu istuks oma lemmikkohvikus, mille menüü on pähe kulunud, kuid naudid endiselt tuttavat õhustikku ning neid magusaid koogikesi. Sest plaadifirma ja autor ütlevad ära, mida oodata. Strange Life Recordsilt järjekordne CD-kõrvetis, kus Smackost meenutavad lendlevad-keerlevad retrosündid oma selge kontseptsiooniga, kaasa arvatud autori identiteet. Psychic Stewardessi tutvustuses seisab, et ta on "osalise tööajaga stjuardess ning selgeltnägija Kalifornia kõrbelinnast Palm Springsist", kuid kas tõesti usud seda? Tegelikult jällegi leibeli boss hr Wolfers ehk Legowelt uue pseudokaga ning isegi vähemtaibukamad detektiivid tunnevad ta käekirja ära. Kui Wolfersil õnnestukski lõpuks avaldada plaat, mille autor on tõepoolest traktoristist ja lendavate taldrikute uurijast Antarktika elektroonikaartist, siis vaevalt seda keegi enam tõe pähe võtab.
Tipp-topp avalugu "Frosty Wings" on üleloomulike jõudude teemaline keskmise tempoga kompositsioon ning purunenud meeled luuravad ka palades "Telepathic Synthesis System" ja "Ghost Apparitions". Veidi ambientlikult kõlavad "Night Service" ja "Paranormal Section" sobivad endassevaatamise hetkedeks.
Minu lemmik on reipalt tiirlev "Falcon Watch", millel on klubipotentsiaali, nii nagu plaati lõpetaval "Green Lands'il" ja õõnsavõitu lainetusega algaval palal "Detroit - Rainbows Of Darkness", kus biidi ilmudes tekib veidi Motor City tunne, mida ümbritsevad ikkagi saagivad sündid.
In English>
Frosty Wings


Kommentaare ei ole: