20100813

RETRO: Various - Minimal Techno (Fairway 034135) - 9/10

Tolmunud kastist leidsin kasseti, mis vääris ülekuulamist. "Minimal Techno" on kõikide kesk-90ndate technokogumike ema, täis pulseerivat ja pumpavat technot, mis ei anna hetkekski asu.
Aastaarvu 1996 kandev üllitis sisaldab suundanäitavat technot paljudelt legendiks kujunenud artistidelt, kelle selja taga leibelid nagu 7th City, Synewave, Kanzleramt, U-Turn, Tresor, Missile ja muud. Kõik nad väärivad kohta techno Kuulsuste Hallis.
Üks äss teise järel krutib masinaid nagu arust ära. Parimateks paladeks on Joey Beltrami raju remiks Gagarin Kongressi loost "Astralleib", uimastav perkussiivne andmine Tim Taylorilt ja Freddie Freshilt ("Scissorhands") ning metalne elegants Damon Wildilt - siin projektiga Substractive Synthesis.
Muljetavaldavad on ka Heiko Lauxi hard trance'i varjundiga happeline kõmakas "Tundra Effect" ning klassikaline "No Gain No Pain". Acidi misjonär Woody McBride levitab sõnumit tutvustamist mittevajava lööklooga "Basketball Heroes". Kui mõni neist veel vinüülina kätte satub, siis rabage ära.
Veidrast kaanekujundusest ei tasu lasta end heidutada, sest Prantsuse DJ ja produtsendi Guillaume La Tortue koostatud kogumik on kõikidele technofännidele üks korralik ajalootund. Kuigi artisti- ja leibelinimedes on ümbrisel palju segadust, ei riku see üldpilti. Kogu see ilu on saadaval ka topelt-CDna, kus lisavasarat annavad Regis, Surgeon, Neil Landstrumm jt, aga teisalt Porter Ricks oma dub technoga.
In English>

---Tim Taylor & Freddie Fresh: "Scissorhands"---

Kommentaare ei ole: